Boheme Laurier Queen Panel Bed
Description
Description
Product Details
| Primary Materials | White Oak Veneers |
|---|---|
| Distressed Finish | Rasping, gouging, hand planking |
| Country of Manufacturer | CHN |
| Queen size | Yes |
| Includes headboard, footboard and rails | Yes |
| 5750-90251-MWD Headboard can be used alone | Yes |
Other
| Queen size | Yes |
|---|---|
| Includes headboard, footboard and rails | Yes |
| 5750-90251-MWD Headboard can be used alone | Yes |
Additional information
Additional information
| Weight | 254.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 91.5 × 68 × 69.25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Boheme Garnier Barrel Back Counter Stool
Bedroom Boheme Laurier California King Panel Bed
Boheme Verbena Bachelors Chest
Bedroom Boheme Laurier 6/0 & 6/6 Panel Headboard
Boheme Madera Bed Bench
Boheme Four Door Media Console
Bedroom Boheme Chimay Six-Drawer Chest
Casual Dining Boheme Ascension 60in Zinc Round Dining Table
Bedroom Boheme Bon Vivant De-Constructed 6/0 & 6/6 Uph Headboard
Boheme Flanders Square Cocktail Table
Boheme Bilzen Wardrobe
Brook Queen Bed
| Brand | Palliser |
|---|---|
| Color | Cream, Multicolor |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Michael Alan Showroom
Arcadia Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | White |
| Style | Modern |
| Features | Fabric |
Bedroom Ridge Queen Bed
| Brand | Palliser |
|---|---|
| Color | Cream, Multicolor |
| Features | Fabric, Leather, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Roxbury Park Dual Panel Bed
| Brand | Michael Amini |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown, Grey |
| Style | Modern |
| Features | Upholstered, Wood |
Michael Alan Showroom
Parota Parota, King Bed
Calavaras Panel Bed King
| Dimensions | 90.94 × 82.25 × 66.13 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Fabric |
Michael Alan Showroom
Escape Upholstered Bed – Fluffy River Rock
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Grey |
| Style | Modern |
| Features | Fabric, Upholstered |
Cumulus – Cozy Snow Queen Bed 5/0
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.