Plum B5768-64A Complete King Panel Storage Bed
Description
Description
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Dimensions | 78.75″W x 88″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 200.03cm W x 223.52cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slat roll for storage footboard |
| Construction & Features | storage footboard w/2 drawers |
| Construction & Features | floor protectors |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 88 × 78.75 × 64 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Elite Dove Fabric, Sierra Brown |
| Style | Coastal/Cottage |
| Bed Size | King |
| Collection | Plum Creek – LT. Brown B5768 |
| Features | Storage |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
B5768-64A
Category: Beds
Tags: Beds, Brown, Magnussen Home, Sierra Brown, Elite Dove Fabric, Storage
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Plum B5768-55 Complete Queen Upholstered Panel Bed
Plum Creek – LT. Brown Wood Queen/King Panel Bed Rails SU
Plum Creek – LT. Brown Wood Queen Panel Bed Upholstered Footboard SU
Plum B5768-75A Complete Cal.King Panel Storage Bed w/Upholstered Headboard
| Dimensions | 92 × 78.75 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Elite Dove Fabric, Sierra Brown |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Plum Creek – LT. Brown B5768 |
| Features | Storage |
Plum Creek – LT. Brown Wood King Panel Bed Storage Footboard SU
Plum B5768-20 Drawer Dresser
Plum B5768-01 Drawer Nightstand
Plum Creek – LT. Brown Wood Cal.King Panel Bed Rails SU
Plum Creek – LT. Brown Wood Queen Panel Bed Storage Footboard SU
Plum Creek – LT. Brown Wood Queen Panel Bed Headboard KD
Plum B5768-05 Open Nightstand
Plum Creek – LT. Brown Wood King Panel Bed Upholstered Headboard KD
Sundance Panel Bed
| Brand | Hooker Furniture |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Coastal |
| Features | Wood |
Avery King Bed
Dovetail Batten Bed Sun Bleached White
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Brook Queen Bed
| Brand | Palliser |
|---|---|
| Color | Cream, Multicolor |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Michael Alan Showroom
Escape Upholstered Bed – Fluffy River Rock
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Grey |
| Style | Modern |
| Features | Fabric, Upholstered |
Michael Alan Showroom
Parota Platform Bed
Foundations Panel Bed King
| Dimensions | 88.25 × 83 × 61 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Light Shale and Linen |
| Style | Rustic Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Foundations |
| Features | Fabric |
Sundance King Panel Bed
Michael Alan Showroom
Parota Parota, King Bed
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.