Michael Alan Showroom
Acadia Power Reclining Loveseat w/ Headrest – 88U811
| Weight | 229 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 61.5 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | White |
| Detail Color | Bone |
| Style | Contemporary |
| Collection | Acadia |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Michael Alan Showroom
Acadia Power Reclining Sofa w/ Headrest – 84U811
| Weight | 268 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 84 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | White |
| Detail Color | Bone |
| Style | Modern |
| Collection | Acadia |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Acadia Power Reclining Chair w/ Headrest – 81U811
| Weight | 140 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 39 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | White |
| Detail Color | Bone |
| Style | Contemporary |
| Collection | Acadia |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Finley Power Wall Recliner w/ Headrest & Lumbar – 16X747
| Weight | 123.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 32 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Detail Color | Bone |
| Style | Contemporary |
| Collection | Finley |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power |
Finley Power Wall Reclining Loveseat w/ Console Headrest & Lumbar – X39747
| Weight | 241 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 71.5 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Detail Color | Bone |
| Style | Contemporary |
| Collection | Finley |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power |
Finley Power Wall Reclining Loveseat w/ Headrest & Console – U39747
| Weight | 229 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 71.5 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Detail Color | Bone |
| Style | Contemporary |
| Collection | Finley |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Storage |
Finley Power Wall Reclining Sofa w/ Headrest & Lumbar – 33X747
| Weight | 239 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 81 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Detail Color | Bone |
| Style | Modern |
| Collection | Finley |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power |
Finley Power Wall Reclining Sofa w/ Headrest – 33U747
| Weight | 229 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 81 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Detail Color | Bone |
| Style | Contemporary |
| Collection | Finley |
| Features | Power |
Finley Rocking Recliner – 010747
| Weight | 82 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 34 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Detail Color | Bone |
| Style | Contemporary |
| Collection | Finley |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Rocker, Rocking |
Finley Swivel Gliding Recliner – 017747
| Weight | 116 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 34 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Detail Color | Bone |
| Style | Contemporary |
| Collection | Finley |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Swivel |
Finley Wall Recliner – 016747
| Weight | 92 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 34 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Detail Color | Bone |
| Style | Contemporary |
| Collection | Finley |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Finley Wall Reclining Sofa – 330747
| Weight | 196 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 85 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Detail Color | Bone |
| Style | Contemporary |
| Collection | Finley |
| Features | Customizable, Leather |
