Hyper-Cotton Performance® Sheet Set – Deep Teal / King
| Weight | 6.33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 78 × 17 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | Blue |
| Detail Color | Deep Teal |
| Collection | Hyper-Cotton |
| Features | Breathable, Powerband, Quick dry, Soft Touch |
Hyper-Cotton Performance® Sheet Set – Deep Teal / Queen
| Weight | 5.33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 60 × 17 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | Blue |
| Detail Color | Deep Teal |
| Collection | Hyper-Cotton |
| Features | Breathable, Powerband, Quick dry, Soft Touch |
Hyper-Cotton Performance® Sheet Set – Deep Teal / Split King
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 39 × 17 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | Blue |
| Detail Color | Deep Teal |
| Collection | Hyper-Cotton |
| Features | Breathable, Powerband, Quick dry, Soft Touch |
