5/0 Woven Headboard
Description
Description
Product Details
| 5/0 Woven Headboard | Constructed of select hardwoods and oak veneer |
|---|---|
| 5/0 Woven Headboard | Natural woven material on headboard, metal finial on headboard posts |
| 5/0 Woven Headboard | Custom designed hardware in an aged bronze finish |
| 5/0 Woven Headboard | Multistep blonde finish for a casual vibe |
| 5/0 Woven Headboard | Sleek full round tapered posts |
| 5/0 Woven Headboard | Queen Panel Bed: 37570-37571-37572 |
| 5/0 Woven Headboard | Queen Panel w. Storage: 3770-37573-37576 |
| 5/0 Woven Headboard | Fully Assembled:65″ x 88″ x 66″ |
| 5/0 Woven Headboard | Fully Assembled with Storage : 65″ x 88″ x 66″ |
| Dimensions | 65.00″W X 03.00″D X 66.00″H |
| Weight | 79.37 lbs |
| Natural woven material on headboard, metal finial on headboard posts | Yes |
| Custom designed hardware in an aged bronze finish | Yes |
| Multistep blonde finish for a casual vibe | Yes |
| Sleek full round tapered posts | Yes |
| Queen Panel Bed: 37570-37571-37572 | Yes |
| Queen Panel w. Storage: 3770-37573-37576 | Yes |
| Fully Assembled:65″ x 88″ x 66″ | Yes |
| Fully Assembled with Storage : 65″ x 88″ x 66″ | Yes |
Additional information
Additional information
| Weight | 79.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 65 × 66 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Drift |
| Style | Cottage |
| Collection | Laguna |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Air-X Performance® Crib and Toddler Mattress
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 28 × 6 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | Air-X |
| Features | Breathable, CertiPUR-US Certified Foam, Increased Airflow, Removable Cover |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.