Blythe Bed -Special Order
Description
Description
Featuring a delicate combination of straight and curved edges, the Blythe Upholstered Bed is defined by a fully-draped fabric frame and subtly stylish tapered legs.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Size Options: | Yes |
|---|---|
| Queen | 77W X 92D X 60H |
| Cal King 77x92x60 | Yes |
| Available Covers: Tiers 1-12, L1-L2, COM | Yes |
| Queen | 66W X 88D X 58H |
| Queen 66x88x58 | Yes |
| Queen | 82W X 88D X 60H |
| King 82x88x60 | Yes |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 92 × 77 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Blythe |
| Features | Fabric |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Antique Multicolor, King Bed – Antique
Michael Alan Showroom
Parota Platform Bed
Bedroom Ridge Queen Bed
| Brand | Palliser |
|---|---|
| Color | Cream, Multicolor |
| Features | Fabric, Leather, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Avery King Bed
Sundance King Panel Bed
Parota Nova Bed
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Michael Alan Showroom
Arcadia Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | White |
| Style | Modern |
| Features | Fabric |
Menton Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Grey |
| Style | Modern |
| Features | Fabric |
Foundations Panel Bed King
| Dimensions | 88.25 × 83 × 61 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Light Shale and Linen |
| Style | Rustic Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Foundations |
| Features | Fabric |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.