Bonanza Upholstered Storage Bed – Grey in Queen – BB26-551-054-050B-502-555
You can have bedroom furniture that is made in the USA with this upholstered poster bed with footboard storage. Its versatile style features a Revolution Performance Fabric. Perfect for contemporary or transitional decor; this bed will easily update the look of any bedroom.
Features
| Storage | Yes |
|---|---|
| Fabric | Yes |
Product Details
| Proudly Made in the USA | Yes |
|---|---|
| Cherry Veneers and Polar Solids | Yes |
| Fabric available in 3 colors; Linen; Blue; or Gray | Yes |
| Upholstered panels feature Revolution’s durable and stylish Performance Fabrics that will provide long lasting clean and sophisticated look. | Yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Bonanza Twin Upholstered Storage Bed 3/3 – Linen in Twin – BB28-331-031-033B-302-333
Bonanza Twin Upholstered Storage Bed 3/3 – Grey in Twin – BB27-331-034-033B-302-333
Bonanza Upholstered Bed – Linen in Queen – BB26-551-051-855-922
| Dimensions | 87 × 63.5 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Gray |
| Detail Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bonanza |
| Features | Fabric |
Bonanza Twin Upholstered Bed 3/3 – Grey in Queen – BB27-331-034-833-900
| Dimensions | 81 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Merlot |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bonanza |
| Features | Fabric |
Bonanza Upholstered Bed – Grey in Queen – BB29-551-054-855-922
| Dimensions | 87 × 63.5 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | White |
| Detail Color | White |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bonanza |
| Features | Fabric |
Bonanza Upholstered Bed – Blue in Queen – BB29-551-053-855-922
| Dimensions | 87 × 63.5 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | White |
| Detail Color | White |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bonanza |
| Features | Fabric |
Bonanza Twin Upholstered Storage Bed 3/3 – Linen in Twin – BB27-331-031-033B-302-333
Bonanza Twin Upholstered Storage Bed 3/3 – Linen in Twin – BB26-331-031-033B-302-333
Bonanza Twin Mansion Storage Bed – White Finish in Twin – BB29-338-033B-302-333
| Dimensions | 82 × 44 × 53 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | White |
| Detail Color | White |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Twin |
| Collection | Bonanza |
| Features | Storage |
Bonanza Twin Upholstered Bed 3/3 – Grey in Queen – BB26-331-034-833-900
| Dimensions | 81 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Gray |
| Detail Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bonanza |
| Features | Fabric |
Bonanza Twin Upholstered Storage Bed 3/3 – Blue in Twin – BB26-331-033-033B-302-333
Bonanza Twin Mansion Storage Bed – Grey Finish in Twin – BB26-338-033B-302-333
| Dimensions | 82 × 44 × 53 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Gray |
| Detail Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Twin |
| Collection | Bonanza |
| Features | Storage |
Cumulus – Cozy Snow Queen Bed 5/0
Dovetail Batten Bed Sun Bleached White
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Bedroom Ridge Queen Bed
| Brand | Palliser |
|---|---|
| Color | Cream, Multicolor |
| Features | Fabric, Leather, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Serenity Rookery Upholstered Panel Bed
| Brand | Hooker Furniture |
|---|---|
| Bed Size | California King, King |
| Color | Brown, White |
| Style | Cottage |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
Avery King Bed
Menton Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Grey |
| Style | Modern |
| Features | Fabric |
Parota Nova Bed
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Sundance King Panel Bed
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.