Lancaster B4352-75 Complete Cal.King Shutter Panel Bed
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 82″W x 93″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 236.22cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 93 × 82 × 64 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dovetail Grey |
| Style | Traditional |
| Bed Size | King |
| Collection | Lancaster B4352 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Lancaster Wood King Shutter Panel Bed Headboard KD
Lancaster B4352-20 Drawer Dresser
Lancaster B4352-65 Complete King Shutter Panel Bed
Lancaster Wood Queen/King Shutter Panel Bed Rails SU
Lancaster B4352-64 Complete King Panel Bed
Lancaster Wood Queen Shutter Panel Bed Headboard KD
Lancaster Wood Queen Shutter Panel Bed Footboard SU
Lancaster Wood Queen Panel Bed Headboard KD
Lancaster Wood Cal.King Shutter Panel Bed Rails SU
Lancaster Wood King Panel Bed Footboard KD
Lancaster B4352-54 Complete Queen Panel Bed
Lancaster Wood King Shutter Panel Bed Footboard SU
Socalle Queen Platform Bed
| Weight | 89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 81.5 × 15.31 × 62.64 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Series Features | Matte black finish with a subtle replicated wood grain. Contemporary handles in a dark pewter colored finish. Spacious drawers with ball-bearing glides offer a smooth opening and closing of the drawer. Vinyl wrapped drawer sides and back for extra durability. Platform beds (EB1865-111, 112, 113) no additional foundation is needed. Cases feature metal legs. Assembly required. Safety is a top priority, clothing storage units are designed to meet the most current standard for stability, ASTM F 2057 (ASTM International). Drawers extend out to accommodate maximum access to drawer interior while maintaining safety. Assembly required. |
| Brand | Ashley Furniture |
| Bed Size | Queen |
Cumulus – Cozy Snow Bed
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Beige |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
Roxbury Park Dual Panel Bed
| Brand | Michael Amini |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown, Grey |
| Style | Modern |
| Features | Upholstered, Wood |
Dovetail Batten Bed Sun Bleached White
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Serenity Rookery Upholstered Panel Bed
| Brand | Hooker Furniture |
|---|---|
| Bed Size | California King, King |
| Color | Brown, White |
| Style | Cottage |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
Menton Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Grey |
| Style | Modern |
| Features | Fabric |
Cumulus – Cozy Snow Queen Bed 5/0
Michael Alan Showroom
Arcadia Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | White |
| Style | Modern |
| Features | Fabric |
Sundance Panel Bed
| Brand | Hooker Furniture |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Coastal |
| Features | Wood |
Foundations Panel Bed King
| Dimensions | 88.25 × 83 × 61 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Light Shale and Linen |
| Style | Rustic Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Foundations |
| Features | Fabric |
Michael Alan Showroom
Parota Parota, King Bed
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.