Paxton B4805-64 Complete King Panel Bed with Regular Rails
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 83″W x 86″D x 60″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 210.82cm W x 218.44cm D x 152.4cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs for regular rail |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 86 × 83 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dovetail Grey |
| Style | Traditional |
| Bed Size | King |
| Collection | Paxton Place B4805 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Paxton B4805-13 Door Chest
Paxton Place Wood Queen Panel Bed Storage Rail SU
Paxton B4805-40 Landscape Mirror
Paxton B4805-06 Small Drawer Nightstand
Paxton Place Wood King Panel Bed Headboard KD
Paxton Place Wood Cal.King Panel Bed Regular Rails SU
Paxton B4805-69B Complete King Lamp Panel Storage Bed
| Dimensions | 94.5 × 80.25 × 70 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dovetail Grey |
| Style | Traditional |
| Bed Size | King |
| Collection | Paxton Place B4805 |
| Features | Storage |
Paxton B4805-54 Complete Queen Panel Bed with Regular Rails
Paxton B4805-79B Complete Cal.King Lamp Panel Storage Bed
| Dimensions | 98.5 × 80.25 × 70 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dovetail Grey |
| Style | Traditional |
| Bed Size | King |
| Collection | Paxton Place B4805 |
| Features | Storage |
Paxton Place Wood King Panel Bed Storage Rail SU
Paxton B4805-01 Drawer Nightstand
Paxton B4805-75 Complete Cal.King Panel Bed with Storage Rails
| Dimensions | 90 × 83 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dovetail Grey |
| Style | Traditional |
| Bed Size | King |
| Collection | Paxton Place B4805 |
| Features | Storage |
Sundance Panel Bed
| Brand | Hooker Furniture |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Coastal |
| Features | Wood |
Foundations Upholstered Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Beige, Grey |
| Style | Modern |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
Serenity Rookery Upholstered Panel Bed
| Brand | Hooker Furniture |
|---|---|
| Bed Size | California King, King |
| Color | Brown, White |
| Style | Cottage |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
Parota Nova Bed
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Tribeca Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Beige |
| Style | Modern |
| Features | Fabric |
Foundations Panel Bed King
| Dimensions | 88.25 × 83 × 61 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Light Shale and Linen |
| Style | Rustic Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Foundations |
| Features | Fabric |
Brook Queen Bed
| Brand | Palliser |
|---|---|
| Color | Cream, Multicolor |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Michael Alan Showroom
Escape Upholstered Bed – Fluffy River Rock
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Grey |
| Style | Modern |
| Features | Fabric, Upholstered |
Antique Multicolor, King Bed – Antique
Michael Alan Showroom
Parota Platform Bed
Cumulus – Cozy Snow Queen Bed 5/0
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.