Plum B5990-74 Complete Cal.King Panel Bed
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 78.75″W x 92″D x 64″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 200.03cm W x 233.68cm D x 162.56cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 92 × 78.75 × 64 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Black |
| Detail Color | Elite Dove Fabric, Ravenwood Black |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Plum Creek – Black B5990 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Plum B5990-01 Drawer Nightstand
Plum B5990-10 Drawer Chest
Plum B5990-75A Complete Cal.King Panel Storage Bed w/Upholstered Headboard
| Dimensions | 92 × 78.75 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Black |
| Detail Color | Elite Dove Fabric, Ravenwood Black |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Plum Creek – Black B5990 |
| Features | Storage |
Plum B5990-64 Complete King Panel Bed
Plum Creek – Black Wood Cal.King Panel Bed Rails SU
Plum B5990-64A Complete King Panel Storage Bed
Plum Creek – Black Wood King Panel Bed Upholstered Headboard KD
Plum B5990-54 Complete Queen Panel Bed
Plum B5990-75 Complete Cal.King Upholstered Panel Bed
Plum Creek – Black Wood King Panel Bed Storage Footboard SU
Plum Creek – Black Wood Queen Panel Bed Storage Footboard SU
Plum Creek – Black Wood King Panel Bed Headboard KD
Roxbury Park Dual Panel Bed
| Brand | Michael Amini |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown, Grey |
| Style | Modern |
| Features | Upholstered, Wood |
Tribeca Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Beige |
| Style | Modern |
| Features | Fabric |
Michael Alan Showroom
Arcadia Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | White |
| Style | Modern |
| Features | Fabric |
Cumulus – Cozy Snow Queen Bed 5/0
Michael Alan Showroom
Escape Upholstered Bed – Fluffy River Rock
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Grey |
| Style | Modern |
| Features | Fabric, Upholstered |
Cumulus – Cozy Snow Bed
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Beige |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
Calavaras Panel Bed King
| Dimensions | 90.94 × 82.25 × 66.13 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Fabric |
Foundations Panel Bed King
| Dimensions | 88.25 × 83 × 61 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Light Shale and Linen |
| Style | Rustic Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Foundations |
| Features | Fabric |
Antique Multicolor Bed
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown, Multicolor |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.