Rowan B5769-54 Complete Queen Panel Bed
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 64.63″W x 88.5″D x 58″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 164.16cm W x 224.79cm D x 147.32cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | floor protectors |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 88.5 × 64.63 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Espresso |
| Style | Coastal/Cottage |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Rowan B5769 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Rowan Wood Queen/King Panel Upholstered Bed Rails SU
Rowan B5769-2040 Drawer Dresser with Landscape Mirror
Wood Cal.King Panel Upholstered Bed Rails SU
Rowan B5769-13 Door Chest
Rowan Wood Queen Panel Bed Upholstered Footboard SU
Wood Cal.King Panel Bed Rails SU
Rowan B5769-64 Complete King Panel Bed
Rowan Wood King Panel Bed Footboard SU
Rowan Wood Queen Panel Bed Upholstered Headboard SU
Rowan B5769-55 Complete Queen Upholstered Panel Bed
Rowan Wood Queen Panel Bed Footboard SU
Rowan Wood Queen/King Panel Bed Rails SU
Serenity Rookery Upholstered Panel Bed
| Brand | Hooker Furniture |
|---|---|
| Bed Size | California King, King |
| Color | Brown, White |
| Style | Cottage |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
Foundations Upholstered Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Beige, Grey |
| Style | Modern |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
Tribeca Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Beige |
| Style | Modern |
| Features | Fabric |
Foundations Panel Bed King
Michael Alan Showroom
Menton Panel Bed King
| Dimensions | 90.75 × 82.38 × 55.75 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Sutton |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | King |
| Collection | Menton |
| Features | Fabric |
Cumulus – Cozy Snow Queen Bed 5/0
Menton Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Grey |
| Style | Modern |
| Features | Fabric |
Sundance Panel Bed
| Brand | Hooker Furniture |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Coastal |
| Features | Wood |
Roxbury Park Dual Panel Bed
| Brand | Michael Amini |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown, Grey |
| Style | Modern |
| Features | Upholstered, Wood |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.