Sunset B5783-55 Complete Queen Panel Bed w/Upholstered Headboard
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 65″W x 88.5″D x 54″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 165.1cm W x 224.79cm D x 137.16cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | upholstery on headboard and paper cord on headboard and footboard |
| Construction & Features | metal stretcher on footboard |
| Construction & Features | floor protectors |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 88.5 × 65 × 54 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sanibel Brown |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Sunset Cove B5783 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Sunset B5783-40 Landscape Mirror
Sunset Cove Wood Queen/King Panel Bed High Rails SU
Sunset Cove Wood Queen Panel Bed Paper Cord Footboard SU
Sunset Cove Wood King Panel Bed Footboard SU
Sunset Cove Wood King Panel Bed Paper Cord Footboard SU
Sunset Cove Wood King Panel Bed Headboard KD
Sunset B5783-75 Complete Cal.King Panel Bed w/Upholstered Headboard
Sunset B5783-54 Complete Queen Panel Bed
Sunset Cove Wood King Panel Bed Upholstered Headboard KD
Sunset Cove Wood Queen Panel Bed Headboard KD
Sunset Cove Wood Queen Panel Bed Footboard SU
Sunset B5783-65 Complete King Panel Bed w/Upholstered Headboard
Dovetail Batten Bed Sun Bleached White
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Foundations Panel Bed King
| Dimensions | 88.25 × 83 × 61 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Light Shale and Linen |
| Style | Rustic Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Foundations |
| Features | Fabric |
Michael Alan Showroom
Parota Platform Bed
Calavaras Panel Bed King
| Dimensions | 90.94 × 82.25 × 66.13 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Fabric |
Cumulus – Cozy Snow Bed
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Beige |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
Serenity Rookery Upholstered Panel Bed
| Brand | Hooker Furniture |
|---|---|
| Bed Size | California King, King |
| Color | Brown, White |
| Style | Cottage |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
Cumulus – Cozy Snow Queen Bed 5/0
Michael Alan Showroom
Parota Parota, King Bed
Roxbury Park Dual Panel Bed
| Brand | Michael Amini |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown, Grey |
| Style | Modern |
| Features | Upholstered, Wood |
Parota Nova Bed
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Antique Multicolor, King Bed – Antique
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.