Westbourne B5888-74A Cal.King Panel Storage Bed
Description
Description
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Construction & Features | bolt-on rails. |
|---|---|
| Construction & Features | slat roll for storage footboard. |
| Construction & Features | storage footboard w/2 drawers. |
| Construction & Features | floor protectors. |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 91.25 × 78.75 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Umber, Milo Ivory Fabric |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Westbourne B5888 |
| Features | Storage |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
B5888-74A
Category: Beds
Tags: Beds, Brown, Dark Umber, Milo Ivory Fabric, Magnussen Home, Storage
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Westbourne B5888-20 Drawer Dresser
Westbourne Wood Queen Panel Bed Upholstered Headboard KD
Westbourne B5888-66 Complete King Poster Bed w/Upholstered Headboard
Westbourne Wood King Panel Bed Headboard KD
Westbourne B5888-75 Complete Cal.King Upholstered Panel Bed
Westbourne B5888-42 Portrait Mirror
Westbourne Wood Queen Panel Bed Headboard KD
Westbourne B5888-2042 Dresser with Portrait Mirror
Westbourne B5888-64 Complete King Panel Bed
Westbourne Wood Cal.King Panel Upholstered Bed Rails SU
Westbourne Wood King Panel Bed Storage Footboard SU
Westbourne B5888-54A Complete Queen Panel Storage Bed
| Dimensions | 87.25 × 62.75 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Umber, Milo Ivory Fabric |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Westbourne B5888 |
| Features | Storage |
Serenity Rookery Upholstered Panel Bed
| Brand | Hooker Furniture |
|---|---|
| Bed Size | California King, King |
| Color | Brown, White |
| Style | Cottage |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
Antique Multicolor Bed
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown, Multicolor |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Bedroom Ridge Queen Bed
| Brand | Palliser |
|---|---|
| Color | Cream, Multicolor |
| Features | Fabric, Leather, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Cumulus – Cozy Snow Queen Bed 5/0
Antique Multicolor, King Bed – Antique
Brook Queen Bed
| Brand | Palliser |
|---|---|
| Color | Cream, Multicolor |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Michael Alan Showroom
Parota Platform Bed
Calavaras Panel Bed King
| Dimensions | 90.94 × 82.25 × 66.13 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Fabric |
Cumulus – Cozy Snow Bed
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Beige |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.