Jory Accent Chest, Natural
Description
Description
Constructed from plantation-grown mango wood in a natural finish with warm highlights, featuring old iron drop swing bar pulls, on an industrial iron base.
Additional information
Additional information
| Weight | 130 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 30 × 33 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Detail Color | Natural |
| Style | Industrial |
| Collection | Jory |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Jory Accent Chest, Ivory
Michael Alan Showroom
Dovetail Chest – 752-115
| Weight | 193 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 41.5 × 53 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Natural |
| Style | Rustic |
| Collection | Dovetail |
| Features | Storage |
Tribeca Door Chest
Eastman Drawer Chest
Michael Alan Showroom
Serenity Five Drawer Chest
Skylar Door Chest
Foundations Tall Drawer Chest
Parota 5 Drawer Chest
Parkin Drawer Chest
| Dimensions | 19.63 × 48 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern Glam |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Leather |
Antibes Tall Drawer Chest
Solaria Door Chest
| Dimensions | 19.5 × 48 × 35 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Dune |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Solaria |
| Features | Customizable, Storage |
Solaria Tall Drawer Chest
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.