Mindra 4 Drawer Chest
With a transitional deep walnut finish over mindi veneer, naturally distressed and hand rubbed to expose natural undertones, this four drawer chest features an updated geometric carved molding front over a floating plinth base.
| Weight | 136 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 43 × 36 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Mindra |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Antibes Tall Drawer Chest
Escape Five-drawer Chest With Cedar Bottom
Solaria Door Chest
| Dimensions | 19.5 × 48 × 35 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Dune |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Solaria |
| Features | Customizable, Storage |
Tempo Tall Drawer Chest
Serenity Five Drawer Chest
Parkin Drawer Chest
| Dimensions | 19.63 × 48 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern Glam |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Leather |
Foundations Tall Drawer Chest
Prado Tall Drawer Chest
Solaria Tall Drawer Chest
Parota 5 Drawer Chest
Silhouette Tall Drawer Chest
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.