Bolster Bench
A chic accent bench, featuring a supportive yet stylish stainless steel frame finished in brushed brass with fixed bolster pillow accents. Upholstered in a textured boucle polyester in pearl white. Seat height is 19″.
| Weight | 46 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 61 × 23 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bolster |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Bolster Back Outdoor Sofa, Armless
| Weight | 49 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Detail Color | Oyster |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bolster |
| Features | Fabric |
Bolster Back Outdoor Dining Chair, Oyster
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 20 × 31 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Detail Color | Oyster |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bolster |
| Features | Fabric |
Bolster Back Outdoor Sofa, Corner
| Weight | 51 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 37 × 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Detail Color | Oyster |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bolster |
| Features | Fabric |
Bolster Back Outdoor Dining Chair, Charcoal
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 20 × 31 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Detail Color | Charcoal |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bolster |
| Features | Fabric |
Bolster Back Outdoor Counter Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 20 × 39 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Detail Color | Oyster |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bolster |
| Features | Fabric |
Bolster Back Outdoor Bar Stool
| Weight | 37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 20 × 43 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Detail Color | Oyster |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bolster |
| Features | Fabric |
Natural Parota Wooden Chair
| Weight | 46 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.5 × 20 × 35 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Natural Parota |
| Features | Fabric |
Oslo Woven Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.5 × 20.38 × 38 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Weathered Chestnut |
| Style | Transitional |
| Collection | Oslo |
| Features | Leather |
Chair 5177
| Dimensions | 26.5 × 25 × 37.25 in |
|---|---|
| Brand | Canadel |
| Color | Black, Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Contemporary |
Cole Dining Chair
Aruba Wooden Chair
| Weight | 28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.5 × 24.5 × 36 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Rustic Chic |
| Collection | Aruba |
| Features | Fabric |
Circa Dining Chair
| Dimensions | 21 × 22.5 × 29.75 in |
|---|---|
| Brand | Elite Modern |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Modern |
Parota Wooden Chair
Duarte Solid Wood Bench
Marquez Chair
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 25 × 45.5 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Style | Farmhouse |
| Collection | Marquez |
| Features | Fabric |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.