Clancy Four Door Cabinet
The Clancy Server combines rustic style with a modern bohemian flair. Features hand carved scoop detailing throughout the cabinet, and long iron bar pulls finished in matte black. Behind the four doors are two cabinet areas, each featuring an adjustable shelf and media cord management. The solid mango wood server has a rustic, textured finish in a gray wash.
Product Details
| Color/Finish | Gray |
|---|---|
| Color Details | Sandblasted Rustic Grey |
| Material | solid mango |
| Style | Boho, Modern |
| Weight Capacity | 50 lbs |
| Shipping Weight | 159.00 lbs |
| Shipping Method | LTL |
| The Clancy Server has a modern, bohoemian inspired style | Yes |
| Features hand-carved scoop detailing for a texture finish | Yes |
| Constructed with solid mango wood finished in a distressed gray wash for a distressed finish | Yes |
| Matte black iron bar pulls on the four doors | Yes |
| Two cabinet areas each featuring an adjustable shelf and cable management cutouts | Yes |
| No assembly required | Yes |
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 68 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Boho, Modern |
| Collection | Clancy |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Horizons Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 74 × 33 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Coastal, Modern |
| Collection | Horizons |
| Features | Storage |
Lennox Four-Door Sideboard
Oslo Pantry Cabinet
Foundations Buffet
Foundations Buffet
| Dimensions | 20 × 58 × 32.25 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Light Shale, Linen and Brushed Stainless Steel |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Foundations |
| Features | Storage |
Payson Buffet
| Dimensions | 19 × 64 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sable Brown and Grey Mist |
| Style | Transitional |
| Collection | Logan Square |
| Features | Storage |
Astrid Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Boho, Modern |
| Collection | Astrid |
| Features | Storage |
Napa Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 72 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Modern, Rustic |
| Collection | Napa |
| Features | Storage |
Bates Three Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 69 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Boho, Rustic |
| Collection | Adrienne |
| Features | Storage |
Keir Four Door Cabinet
Eden Server
| Weight | 172 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 60 × 36.25 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dune |
| Style | Rustic |
| Collection | Eden |
| Features | Storage |
Albion Sideboard
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.