Kavanaugh D5612-12 Sideboard
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 72″W x 17″D x 42″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 182.88cm W x 43.18cm D x 106.68cm H |
| Construction & Features | 4 wood doors ; 1 adj.wood shelf behind each 2 doors |
| Construction & Features | support leg w/ levelers |
| Construction & Features | levelers |
Additional information
Additional information
| Weight | 187.39 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 72 × 42 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | 1536-1 Fabric, Weathered Kona Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Kavanaugh D5612 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
D5612-12
Category: Dining Storage
Tags: Brown, Dining Storage, Magnussen Home, Weathered Kona Brown, 1536-1 Fabric
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Kavanaugh Wood Round Dining Table Base KD
Kavanaugh D5612-65 Dining Side Chair w/Uph.Seat & Back w/o Slats(2/ctn)
Kavanaugh D5612-66 Upholstered Host Side Chair (2/ctn)
Kavanaugh Wood Round Dining Table Top KD
Kavanaugh D5612-21 Trestle Dining Table
Kavanaugh D5612-24 Round Dining Table
Perrine Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 68 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Kali Iron Four Door Cabinet
Foundations Buffet
Perrine White Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 68 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Bates Three Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 69 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Boho, Rustic |
| Collection | Adrienne |
| Features | Storage |
Jarvis Server
Foundations Buffet
| Dimensions | 20 × 58 × 32.25 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Light Shale, Linen and Brushed Stainless Steel |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Foundations |
| Features | Storage |
Lansing Three Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 40 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Lansing |
| Features | Storage |
Albion Sideboard
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.