Lunar 4 Door Cabinet
Unique in design and function this four door cabinet can be used as a sideboard, media unit, or console cabinet. Crafted from beautiful elm veneer which display deep rich grains highlighting all the cabinets intricate details, finish, and design. Cabinet is beautifully contrasted by its scooped door pulls and solid black iron legs.
| Weight | 89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 54 × 33 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Industrial |
| Collection | Lunar |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Foundations Buffet
Keir Four Door Cabinet
Oslo Pantry Cabinet
Sunset D5783-14 Buffet
Walsh Four Door Cabinet
Toronto 4 Door Sideboard
Lennox Four-Door Sideboard
Perrine White Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 68 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Napa Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 72 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Modern, Rustic |
| Collection | Napa |
| Features | Storage |
Eden Server
| Weight | 172 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 60 × 36.25 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dune |
| Style | Rustic |
| Collection | Eden |
| Features | Storage |
Astrid Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Boho, Modern |
| Collection | Astrid |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.