Taos Pantry
Industrial metal accents meet beautifully distressed wood in this one of a kind collection. Taos dining offers four different table sizes with matching chairs and stools to tailor your exact needs. Two styles of charming cabinets can be used to tie your room together or will look equally stunning as stand alone accent pieces. The perfect combination of function and style.
Product Details
| Canyon Brown Finish | Yes |
|---|---|
| Thick Spruce Veneer and Select Hardwood | Yes |
| Beveled glass in both cabinets | Yes |
| Removable bottle storage | Yes |
| Studded metal detailing | Yes |
| Construction | Pine Veneer & Select Hardwood |
| Material | Wood and Wood Veneer |
| Product Dimensions | 54.875″W x 18.4375″D x 52″H |
| Weight | 220 Lbs. |
| Cube | 39.7 |
| Style | Rustic |
| Warranty | Limited 1 Year |
| Finish | Canyon Brown |
| Collection | Taos |
| Product Cube | 39.7 |
| Carton Weight | 220 |
| Product Weight | 196.5 |
| Color Code | CYB |
| Color Name | Canyon Brown |
| Carton Dimensions | 57.5″W x 56.125″D x 21″H |
| Weight | 220 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.438 × 54.875 × 52 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Canyon Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Taos |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Taos Sideboard
Taos Dresser
Taos Gentleman’s Chest
Taos Media Chest
Taos 1 Drawer Nightstand
Taos End Table
Taos Dining Table
Taos 2 Drawer Nightstand
Taos Coffee Table
Taos Chest
Taos TV Console
Taos Coffee Table with Casters
Perrine Brown Oak Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 68 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Denver Solid Wood 4dr Cabinet – Distressed Gray/antique White
Astrid Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Boho, Modern |
| Collection | Astrid |
| Features | Storage |
Albion Sideboard
Horizons Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 74 × 33 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Coastal, Modern |
| Collection | Horizons |
| Features | Storage |
Bates Three Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 69 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Boho, Rustic |
| Collection | Adrienne |
| Features | Storage |
Payson Buffet
| Dimensions | 19 × 64 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sable Brown and Grey Mist |
| Style | Transitional |
| Collection | Logan Square |
| Features | Storage |
Foundations Buffet
| Dimensions | 20 × 58 × 32.25 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Light Shale, Linen and Brushed Stainless Steel |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Foundations |
| Features | Storage |
Eden Server
| Weight | 172 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 60 × 36.25 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dune |
| Style | Rustic |
| Collection | Eden |
| Features | Storage |
Townsend Sideboard
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.