Double Ped Dining Tbl Top
Description
Description
Product Details
| Double Ped Dining Tbl Top | Constructed of select hardwood solids and quartered Oak veneer |
|---|---|
| Double Ped Dining Tbl Top | Radiused end and thick top adds to the modern styling of the group |
| Double Ped Dining Tbl Top | Bases expand out when leaf is installed to accommodate more chairs |
| Double Ped Dining Tbl Top | Metal geared wooden equalizing table slides |
| Double Ped Dining Tbl Top | Table top extends from 88″ x 42″ to 108″ x 42″ with one 20″ leaf inserted |
| Dimensions | 88.00″W X 42.00″D X 30.00″H |
| Weight | 145.50 lbs |
| Radiused end and thick top adds to the modern styling of the group | Yes |
| Bases expand out when leaf is installed to accommodate more chairs | Yes |
| Metal geared wooden equalizing table slides | Yes |
| Table top extends from 88″ x 42″ to 108″ x 42″ with one 20″ leaf inserted | Yes |
Additional information
Additional information
| Weight | 145.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 88 × 30 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Designer Espresso |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Sariel |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
87150
Category: Uncategorized
Tags: Brown, Designer Espresso, Dining Table Tops, Riverside Furniture
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.