Barnwell Dining Table
The Crestview Collection Barnwell Dining Table is the ideal table for small spaces. Two leaves supported by diagonal legs pull out to create a large dining table. The middle support piece features two drawers and an open cubby for easy storage. Made of wo
Product Details
| Collection | Barnwell |
|---|---|
| Color | Brown |
| Material | Mango Wood |
| Primary Finish | Stained |
| Style | Rustic |
| Upc Number | 883581162912 |
| Weight | 62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 27.5 × 30.25 in |
| Brand | Crestview Collection |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Barnwell |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Sunset D5783-42 Counter Table
Marquez Dining Table
Burkhaus Dining Extension Table
| Weight | 200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 90 × 30.25 × 40 in |
| Color | Brown, Dark Brown |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Casual lifestyle contemporary design. Made with hardwood solids, select oak veneer and engineered wood substrate. A dark, beautiful waxy brown oak finish. D984-45 extension leaf table features a thick edge table top and stylish double pedestal base. The side chair is made with solid wood frames, cushioned web seating, with a softly contoured upholstered back design. Upholstered chair has a beige/brown tweed like fabric. For a statement, the host’s chair features a sheltered arm design. The 60″ long server offers large storage capacity with two double door cabinets, each with an an adjustable shelf inside. Custom designed metal bar pulls and metal accents are finished in a rich brass coloration. D984-32 counter height table features a thick edge table top and stylish double pedestal base. with integrated wine rack. Barstool features a softly contoured upholstered back design, with a beige/brown tweed like fabric. Metal footrest with a brass colored finish. All chairs and stools in this collection have adjustable levelers. |
| Brand | Ashley Furniture |
Draper Dining Table
Natural Parota Round Table base
Gavin Dining Table
Marquez Rectangular Counter Height Table
Rhett 96″ Dining Table
Sunset D5783-21 Trestle Dining Table
Sahara Round Dining Table
| Dimensions | 59 × 59 × 30.5 in |
|---|---|
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown, White |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.