Emery Dining Table
Description
Description
Product Details
| Collection | Emery |
|---|---|
| Style | Coastal & Transitional |
| Upc Number | 883581244373 |
Additional information
Additional information
| Weight | 138.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 48 × 30 in |
| Brand | Crestview Collection |
| Color | Cream |
| Detail Color | Natural |
| Style | Coastal & Transitional |
| Collection | Emery |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Emery Cocktail Table
Emery Plant Stands
EMERY
Emery End Table
Emery Dining Chair
| Weight | 21.16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 23 × 34 in |
| Brand | Crestview Collection |
| Color | Cream |
| Detail Color | Natural |
| Style | Coastal & Transitional |
| Collection | Emery |
| Features | Fabric |
Emery Four-Door Sideboard
Emery Console Table
Michael Alan Showroom
Rhett 96″ Dining Table
Michael Alan Showroom
Sunset D5783-42 Counter Table
Taos Dining Table
Horizons Dining Table
Marquez Dining Table
Aruba Table IFD7331TBL
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Color | Brown, White |
| Features | Wood |
| Style | Farmhouse, Rustic |
Oslo Counter Table
| Dimensions | 7694 × 38 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Michael Alan Showroom
Ezra TABLES 51512/52+91181
MichaelAlan
Oslo Dining Table
| Weight | 156 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 92 × 42 × 30 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Weathered Chestnut |
| Style | Transitional |
| Collection | Oslo |
| Features | Leather |
Marcus Counter Table
| Dimensions | 42 × 90 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Nest Home Collection |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Michael Alan Showroom
Troy Oak 89″ Dining Table
| Dimensions | 40 × 89 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Natural Parota Round Table top
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.