Erinn V x Universal Topanga Round Dining Table
The Topanga Round Dining Table redefines everyday meals and special occasions alike. Its Silver Fox tabletop, with satin bronze metal trim, feels both refined and welcoming. Below, a rich Otter-finished base grounds the design with warm, earthy depth.
Product Details
| Top finish: Silver Fox | Yes |
|---|---|
| Base finish: Otter | Yes |
| Metal trim: Satin Bronze | Yes |
| Dimensions | 60 × 60 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Grey |
| Style | Contemporary |
| Collection | Erinn V X Universal |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Erinn V x Universal Vista Drawer Dresser
Erinn V x Universal Del Monte Dining Table Complete
Erinn V x Universal Summerland Uphol Bed King
| Dimensions | 89 × 82 × 54 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | King |
| Collection | Erinn V X Universal |
| Features | Fabric |
Erinn V x Universal Maren Nightstand
Erinn V x Universal Summerland Uphol Bed Queen
| Dimensions | 89 × 65 × 52 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Erinn V X Universal |
| Features | Fabric |
Erinn V x Universal Valen Antiqued Mirror
| Dimensions | 4 × 54 × 44 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Traditional |
| Collection | Erinn V X Universal |
| Features | Leather |
Erinn V x Universal Night Table
Erinn V x Universal Morada Bed King
| Dimensions | 90 × 83 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Weathered Oak |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Erinn V X Universal |
| Features | Fabric |
Erinn V x Universal Fino Short Side Table
Erinn V x Universal Piedra Cocktail Table
Erinn V x Universal Loleta Side Chair
| Dimensions | 22 × 21 × 33 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Dark Walnut |
| Style | Mid-Century |
| Collection | Erinn V X Universal |
| Features | Fabric |
Erinn V x Universal Vista Nightstand
Draper Dining Table
Taos Dining Table
Marquez Rectangular Counter Height Table
Bradley 60″ Round Dining Table
| Dimensions | 60 × 60 × 30 in |
|---|---|
| Brand | |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern, Rustic |
Contemporary Dining Table with Self-Storing Leaf
| Dimensions | 92 × 40 × 30.25 in |
|---|---|
| Brand | Canadel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Contemporary |
Marquez Dining Table
Horizons Dining Table
8681 Natural Parota Dining Table
| Weight | 148 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.5 × 78.75 × 30.5 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Rustic |
Marcus Counter Table
| Dimensions | 42 × 90 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Nest Home Collection |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Burkhaus Dining Extension Table
| Weight | 200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 90 × 30.25 × 40 in |
| Color | Brown, Dark Brown |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Casual lifestyle contemporary design. Made with hardwood solids, select oak veneer and engineered wood substrate. A dark, beautiful waxy brown oak finish. D984-45 extension leaf table features a thick edge table top and stylish double pedestal base. The side chair is made with solid wood frames, cushioned web seating, with a softly contoured upholstered back design. Upholstered chair has a beige/brown tweed like fabric. For a statement, the host’s chair features a sheltered arm design. The 60″ long server offers large storage capacity with two double door cabinets, each with an an adjustable shelf inside. Custom designed metal bar pulls and metal accents are finished in a rich brass coloration. D984-32 counter height table features a thick edge table top and stylish double pedestal base. with integrated wine rack. Barstool features a softly contoured upholstered back design, with a beige/brown tweed like fabric. Metal footrest with a brass colored finish. All chairs and stools in this collection have adjustable levelers. |
| Brand | Ashley Furniture |
Dovetail Dining 100 Inch Gathering Dining Table
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Brown |
| Style | Mission |
| Features | Wood |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.