Griffith Park Sienna Round Dining Table
The Sienna Round Dining Table is a versatile and stylish addition to any kitchen or dining room. Its adjustable levelers allow you to customize the table’s shape, while the warm, natural wood finish adds a touch of rustic charm. The unique base design adds a modern twist to this classic silhouette.
Product Details
| One 16″ leaf extends to 64″ | Yes |
|---|---|
| Adjustable Levelers | Yes |
| Dimensions | 48 × 48 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sienna |
| Style | Transitional |
| Collection | Griffith Park |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Griffith Park Sienna Rectangular Cocktail Table
Griffith Park Canyon Chest
| Dimensions | 19 × 67 × 48 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Canyon |
| Style | Rustic |
| Collection | Griffith Park |
| Features | Storage |
Griffith Park Canyon Bar Cabinet
Griffith Park Griffith Park Side Table
| Dimensions | 18 × 24 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Graphite Brass |
| Style | Industrial |
| Collection | Griffith Park |
| Features | Storage |
Griffith Park Sienna Display Cabinet
| Dimensions | 20 × 40 × 82 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sienna |
| Style | Modern |
| Collection | Griffith Park |
| Features | Storage |
Griffith Park Sienna Entertainment Credenza
Griffith Park Canyon Entertainment Credenza
Griffith Park Canyon Rectangular Dining Table
Griffith Park Sienna Panel Bed Cal King
Griffith Park Sienna Two Drawer Nightstand
| Dimensions | 18 × 34 × 28 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sienna |
| Style | Contemporary |
| Collection | Griffith Park |
| Features | Storage |
Griffith Park Griffith Park End Table
Griffith Park Canyon Spot Table
Natural Parota Round Table base
Marquez Dining Table
Dovetail Dining 100 Inch Gathering Dining Table
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Brown |
| Style | Mission |
| Features | Wood |
Natural Parota Round Table top
Horizons Dining Table
Sunset D5783-21 Trestle Dining Table
Sunset D5783-42 Counter Table
Gavin Dining Table
Oslo Counter Table
| Weight | 199 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 94 × 38 × 36 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | WCT |
| Style | Transitional |
| Collection | Oslo |
| Features | Leather |
Draper Dining Table
Marquez Rectangular Counter Height Table
Contemporary Dining Table with Self-Storing Leaf
| Dimensions | 92 × 40 × 30.25 in |
|---|---|
| Brand | Canadel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Contemporary |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.