Stratford Rectangle Dining Table
Beautifully pieced, solid wood table is made from 100% reclaimed lumber, sanded and minimally finished with a stony gray wash to highlight the natural grain and distressing. Solid wood will continue to move with temperature and humidity changes, which can result in small cracks and uneven surfaces, adding to its authenticity and character.
| Weight | 135 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 76 × 30 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Stratford |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Stratford Coffee Table, Natural
Horizons Dining Table
Natural Parota Round Table top
Oslo Dining Table
| Weight | 156 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 92 × 42 × 30 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Weathered Chestnut |
| Style | Transitional |
| Collection | Oslo |
| Features | Leather |
Marcus Counter Table
| Dimensions | 42 × 90 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Nest Home Collection |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Gavin Dining Table
Natural Parota Round Table base
Draper Dining Table
8681 Natural Parota Dining Table
| Weight | 148 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.5 × 78.75 × 30.5 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Rustic |
Santa Barbara 80 Oval Dining Table
| Dimensions | 46 × 70 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Sunset D5783-21 Trestle Dining Table
Dovetail Dining 100 inch Gathering Dining Table
| Dimensions | 30 × 100 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Troy Oak 89″ Dining Table
| Dimensions | 40 × 89 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.