Sullivan Counter Table
Description
Description
The Sullivan Dining Collection features a large dining and gathering table, side chair and stool with comfortable cushion seating, dining and gathering bench for added seating and a stylish server.
Product Details
| Burnished Clay Finish | Yes |
|---|---|
| Solid Acacia and Select Hardwood | Yes |
| 22″ Self Storing Leaf | Yes |
| Metal table glides included | Yes |
| Construction | Solid Acacia & Select Hardwood |
| Material | Solid Acacia & Select Hardwood |
| Product Dimensions | 40″W x 82″ – 104″L x 36″H |
| Weight | 208 Lbs. |
| Cube | 20.26 |
| Style | Transitional |
| Warranty | Limited 1 Year |
Additional information
Additional information
| Weight | 208 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 36 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | BCL |
| Style | Transitional |
| Collection | Sullivan |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
SU-TA-40104G-BCL-TOP
Category: Dining Tables
Tags: BCL, Dining Tables, Gray, Intercon Furniture
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Sullivan Counter Table
Sullivan Dining Bench
Sullivan Server
Sullivan Trestle Dining Table
Sullivan Slat Stool
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.17 × 18.07 × 42.99 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Brushed Charcoal |
| Style | Transitional |
| Collection | Sullivan |
| Features | Fabric |
Sullivan Slat Chair
| Weight | 23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 19.5 × 40 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Brushed Charcoal |
| Style | Transitional |
| Collection | Sullivan |
| Features | Fabric |
Sullivan Counter Bench
Contemporary Dining Table with Self-Storing Leaf
| Dimensions | 92 × 40 × 30.25 in |
|---|---|
| Brand | Canadel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Contemporary |
Taos Dining Table
Marquez Dining Table
Michael Alan Showroom
Troy Oak 89″ Dining Table
| Dimensions | 40 × 89 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Sahara Round Dining Table
| Dimensions | 59 × 59 × 30.5 in |
|---|---|
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown, White |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Horizons Dining Table
Santa Barbara 80 Oval Dining Table
| Dimensions | 46 × 70 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Michael Alan Showroom
Sunset D5783-42 Counter Table
Symmetry Silver Dining Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 78 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Silver |
| Style | Contemporary, Modern |
| Collection | Symmetry |
| Features | Power |
Marcus Counter Table
| Dimensions | 42 × 90 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Nest Home Collection |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Natural Parota Round Table base
Dovetail Dining 100 inch Gathering Dining Table
| Dimensions | 30 × 100 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.