Designer Pillow Tamara Day For Stylecraft Down Fill
Description
Description
Product Details
| Dimensions | H:22.0 W:22.0 D:7.0 |
|---|
Additional information
Additional information
| Dimensions | 7 × 22 × 22 in |
|---|---|
| Brand | Style Craft |
| Color | Green |
| Detail Color | Emerald Green With Yellow Trim |
| Style | Contemporary |
| Collection | Tamara Day |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
TDS10212
Category: Accent Pillows
Tags: Accent Pillows, Emerald Green With Yellow Trim, Green, Style Craft
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Kelly 24″ Pillow
Erin 24″ Pillow
Zane 12″ Pillow
Avery 12″ Pillow
Tatum 24″ Pillow
Michael Alan Showroom
Carddon Pillow (Set of 4)
| Weight | 11.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 20 × 20 in |
| Color | Black/White, Grey, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Shape | Square |
| Series Features | Yarn dyed stripe design in black and white. Solid reverse in ivory. Knife edge construction. Cotton cover. Zipper closure. Fiber filled. Machine washable cover. |
| Brand | Ashley Furniture |
Clover 24″ Pillow
Mia 24″ Pillow
Cameron 20″ Pillow Cover
Audra 24″ Pillow
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.