Designer Pillow Tamara Day For Stylecraft Down Fill
Description
Description
Product Details
| Dimensions | H:30.0 W:30.0 D:7.0 |
|---|
Additional information
Additional information
| Dimensions | 7 × 30 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Style Craft |
| Color | Pink |
| Detail Color | Pink And Red Floral Pattern With White Scallop Trim |
| Style | Contemporary |
| Collection | Tamara Day |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
TDS10217
Category: Accent Pillows
Tags: Accent Pillows, Pink, Pink And Red Floral Pattern With White Scallop Trim, Style Craft
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Clover 24″ Pillow
Britt 24″ Pillow
Michael Alan Showroom
Theban Pillow
| Weight | 2.69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 20 × 20 in |
| Color | Cream, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Shape | Square |
| Series Features | Hand woven with stripe design in cream. Solid reverse in cream. Cotton/polyester cover. Zipper closure. Fiber filled. Spot clean only. |
| Brand | Ashley Furniture |
Audra 24″ Pillow
Mia 24″ Pillow
Lucy 24″ Pillow
Naomi 24″ Pillow
Bianca 24″ Pillow
Vorlane Pillow
| Weight | 3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 22 × 22 in |
| Color | Brown, Tan/Brown/White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Square |
| Series Features | Woven stripe design in shades of tan, brown and white. Solid reverse in ivory. Knife edge construction. Cotton/polyester blend face with polyester reverse. Zipper closure. Fiber filled. Spot clean only. |
| Brand | Ashley Furniture |
Cameron 20″ Pillow Cover
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.