Designer Pillow Tamara Day For Stylecraft Down Fill
Description
Description
Product Details
| Dimensions | H:22.0 W:22.0 D:7.0 |
|---|
Additional information
Additional information
| Dimensions | 7 × 22 × 22 in |
|---|---|
| Brand | Style Craft |
| Color | Purple |
| Detail Color | Mauve Velvet With Wine Trim |
| Style | Contemporary |
| Collection | Tamara Day |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
TDS10203
Category: Accent Pillows
Tags: Accent Pillows, Mauve Velvet With Wine Trim, Purple, Style Craft
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Bianca 24″ Pillow
Michael Alan Showroom
Rowcher Pillow (Set of 4)
| Weight | 13.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 20 × 20 in |
| Color | Gray/White, Grey, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Shape | Square |
| Series Features | Hand woven looped stripe design in white and gray. Solid reverse in cream. Knife edge construction. Polyester/cotton/wool blend face with cotton reverse. Zipper closure. Fiber filled. Spot clean only. |
| Brand | Ashley Furniture |
Clover 24″ Pillow
Avery 24″ Pillow
Fris 24″ Pillow
Tatum 24″ Pillow
Zane 12″ Pillow
Naomi 24″ Pillow
Michael Alan Showroom
Outdoor Throw Pillow (20″ x 20″)
| Dimensions | 20 × 20 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Fawn 24″ Pillow
Avery 12″ Pillow
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.