Marcin Vase (Set of 2)
Description
Description
The versatility of this 2-piece vase set is a stylist’s dream. Light brown rope ties around the top of the bottleneck design, while a seeded finish brings texture to the clear glass. Drop in faux cotton stems for a vintage or modern farmhouse look.
Additional information
Additional information
| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.75 × 15 × 9.75 in |
| Color | Clear, Transparent |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass |
| Shade | Light |
| Shape | Round |
| Series Features | Set of 2 Vases. Clear Seeded Glass and Light Brown Rope. |
| Brand | Ashley Furniture |
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Michael Alan Showroom
Etney Vase
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 13 × 8.5 in |
| Color | Grey, Slate |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass |
| Shade | Light |
| Series Features | Vase. Slate finished cut class. |
| Brand | Ashley Furniture |
Agra Statue- Small | Gold Finish On Metal With Marble Base
Dayo Giraffe Statue- Large | Black Finish On Aluminum With Antique Nickel Base
Meltland Vase
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 12.5 × 15 in |
| Color | Natural, Natural/Black |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Series Features | Vase. Multi finished reclaimed wood and black finished metal. Due to the use of natural materials, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Brutus Bust | Concrete Finish On Resin With Iron Base
Michael Alan Showroom
Evonne Lantern
Rhaveney Vase (Set of 3)
| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.35 × 9.45 × 3.35 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Resin |
| Series Features | Vase. Black finished poly resin. |
| Brand | Ashley Furniture |
Rafina Charger | Cream Finish On Ceramic With Black Metal Base
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
