Momma Bear Statue
The Crestview Collection Momma Bear Statue is made of a sturdy resin material with a brown finish that has been molded to look like carved wood. If you look at the momma bear, she looks so proud of what her cubs are doing, she holds her heart with joy. Pe
Product Details
| Collection | Bear Collection |
|---|---|
| Color | Brown |
| Material | Resin |
| Primary Finish | Blackened |
| Style | Rustic |
| Upc Number | 883581094442 |
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.25 × 7 × 22.25 in |
| Brand | Crestview Collection |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Bear |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Bear Walk Table Lamp
Poppa Bear Statue
Bear Knowledge Table Lamp
Bear Trail Table Lamp
Polaris – Kahlua Power Sofa
Escape Eight-drawer Dresser & Mirror
Barolo – Vintage Whiskey Swivel Club Chair
Marquez 24″ Wooden Bench
Aruba Chair
| Weight | 45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.25 × 21.25 × 46.25 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Style | Farmhouse |
| Collection | Aruba |
| Features | Fabric |
Gemini – Butterscotch Manual Swivel Glider Recliner
Crossings Downtown Wall Mirror
Crossings Downtown Floor Mirror
Gemini – Autumn Manual Swivel Glider Recliner
| Dimensions | 33.5 × 33.5 × 42.5 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Brown |
| Detail Color | Autumn |
| Style | Transitional |
| Collection | Gemini |
| Features | Fabric, Glider, Manual Reclining, Rocking, Swivel |
Escape Round Cocktail Table With Shelf
Loft Brown Wooden bench for bedroom
| Weight | 51 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54.25 × 15.75 × 19 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Detail Color | Multicolor |
| Style | Rustic |
| Collection | Loft Brown |
| Features | Fabric |
Apollo Power Reclining Loveseat w/ Console Headrest & Lumbar – X49757
| Weight | 227.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 77 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Brown |
| Detail Color | Natural |
| Style | Contemporary |
| Collection | Apollo |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.