Gumdrop Ottoman
This plush ottoman is covered in a luxurious white faux shearling with black nickel nail head details. Versatile and stylish, this piece can be used as a seat or footrest, grouped together or as a singular accent piece.
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Detail Color | Cow Hide |
| Style | Rustic |
| Collection | Gumdrop |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Gumdrop Ottoman, Confetti
Anderson Round Ottoman
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 21 × 16 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Boho, Contemporary |
| Collection | Anderson |
| Features | Fabric |
Jordan Ottoman
Jasper Accent Ottoman
| Weight | 200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 23 × 17 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Black |
| Style | Boho, Modern |
| Collection | Jasper |
| Features | Fabric |
Barret Small Pouf Ottoman
Foster Leather Ottoman
| Dimensions | 23 × 29 × 17.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Traditional |
| Collection | Bernhardt Living |
| Features | Leather |
Gable Ottoman- Black & White Dash | Black And White Dash Fabric On Hardwood Frame
Jordan Small Ottoman
Merino Leather Ottoman
| Dimensions | 20 × 28 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Mocha |
| Style | Modern |
| Collection | Bernhardt Living |
| Features | Leather |
Hannah Ottoman
| Dimensions | 20.67 × 35.43 × 17.32 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Modern |
Corissa Ottoman
| Dimensions | 33 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Palliser |
| Color | Tan |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Casual |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.