Hudson Ottoman- Special Order
A refined complement to any seating arrangement, the Hudson Ottoman offers plush comfort and timeless style. With elegant proportions and classic detailing, this ottoman transforms everyday moments into experiences of relaxed luxury.
Product Details
| Seat Cushion Options: Standard Uni-blend, Ultra-Plush, Spring Down | Yes |
|---|---|
| Back Cushion Options: Fiber Blend, Down & Fiber Blend | Yes |
| Throw Pillows: N/A | Yes |
| Available Covers: Tiers 1-12, COM | Yes |
| Dimensions | 24 × 29 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Traditional |
| Collection | Hudson |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Hudson Swivel Chair
Hudson Sofa
| Dimensions | 40 × 93 × 37 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | White |
| Style | Contemporary |
| Collection | Hudson |
| Features | Fabric |
Hudson Sectional – Special Order
| Brand | Universal Furniture |
|---|---|
| Color | Cream |
| Style | Modern |
| Collection | Hudson |
| Features | Fabric |
Hudson Skirted Sectional -Special Order
| Dimensions | 102 × 131 × 37 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Traditional |
| Collection | Hudson |
| Features | Fabric |
Merino Leather Ottoman
| Dimensions | 20 × 28 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Mocha |
| Style | Modern |
| Collection | Bernhardt Living |
| Features | Leather |
Jasper Accent Ottoman
| Weight | 200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 23 × 17 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Black |
| Style | Boho, Modern |
| Collection | Jasper |
| Features | Fabric |
Felix Large Leather Ottoman
| Weight | 66 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 16 in |
| Brand | Alder & Tweed |
| Color | Gray |
| Detail Color | Gray Hide |
| Style | Rustic |
| Collection | Felix |
| Features | Leather |
Willow Accent Ottoman
| Weight | 200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 23 × 17 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Boho, Modern |
| Collection | Willow |
| Features | Fabric |
Jordan Small Ottoman
Asher Ottoman
Corissa Ottoman
| Dimensions | 33 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Palliser |
| Color | Tan |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Casual |
St. Francis Small Ottoman
Foster Leather Ottoman
| Dimensions | 23 × 29 × 17.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Traditional |
| Collection | Bernhardt Living |
| Features | Leather |
Lolo Leather Ottoman
| Dimensions | 48 × 48 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Living |
| Features | Leather |
Solaria Ottoman
| Dimensions | 20 × 20 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Weathered Bone |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Solaria |
| Features | Fabric |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.