St. Francis Small Ottoman
Description
Description
Product Details
| Leather Grade | Top Grain |
|---|---|
| Wood Material | SOLID AND ENGINEERED MANGO WOOD |
| Product Dimensions | 18W 18D 18H |
| Product Weight (lbs) | 20.560000 |
Additional information
Additional information
| Weight | 20.56 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 18 × 18 in |
| Brand | Alder & Tweed |
| Color | Brown |
| Detail Color | Black Velvet |
| Style | Rustic |
| Collection | St. |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
St. Francis Large Leather Ottoman
| Weight | 47.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.5 × 40.5 × 16.5 in |
| Brand | Alder & Tweed |
| Color | Black |
| Detail Color | Ebony Hide |
| Style | Rustic |
| Collection | St. |
| Features | Leather |
Jordan Ottoman
Corissa Ottoman
| Dimensions | 33 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Palliser |
| Color | Tan |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Casual |
Foster Leather Ottoman
| Dimensions | 23 × 29 × 17.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Traditional |
| Collection | Bernhardt Living |
| Features | Leather |
Blair Ottoman
Barret Small Pouf Ottoman
Michael Alan Showroom
Felix Large Leather Ottoman
| Weight | 66 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 16 in |
| Brand | Alder & Tweed |
| Color | Gray |
| Detail Color | Gray Hide |
| Style | Rustic |
| Collection | Felix |
| Features | Leather |
Michael Alan Showroom
Hannah Ottoman
| Dimensions | 20.67 × 35.43 × 17.32 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Modern |
Jordan Small Ottoman
Felix Small Leather Ottoman
| Weight | 28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 20.5 in |
| Brand | Alder & Tweed |
| Color | Gray |
| Detail Color | Frosted Hide |
| Style | Rustic |
| Collection | Felix |
| Features | Leather |
Anderson Round Ottoman
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 21 × 16 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Boho, Contemporary |
| Collection | Anderson |
| Features | Fabric |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.