Merrill 10 X 14 Rug
Description
Description
Product Details
| Product Dimensions | 120W 0D 168H |
|---|---|
| Product Weight (lbs) | 67.000000 |
Additional information
Additional information
| Weight | 67 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 120 × 168 in |
| Brand | Alder & Tweed |
| Color | Cream |
| Detail Color | Ivory/Beige |
| Style | Transitional |
| Collection | Merrill |
| Rug Size | 10 x 14 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Merrill 9 X 12 Rug
Merrill 8 X 10 Rug
Winston 8 X 10 Rug
Dakota 10 X 14 Rug
Sherman 10 X 14 Rug
Randall 10 X 14 Rug
Hayes 8 X 10 Rug
Hale 8 X 10 Rug
Pratt 10 X 14 Rug
Alton 9 X 12 Rug
Michael Alan Showroom
Mortis 5′ x 7′ Rug
| Weight | 26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 84 × 60 in |
| Color | Brown, Grey, Multi |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Hand woven, abstract linear design in shades of beige, black, brown and gray. No pile. Wool, backed with cotton. Spot clean only. Rug pad recommended. Due to the use of natural materials, some variation may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
| Rug Size | 5′ x 7′ |
Prescott 10 X 14 Rug
Kendall 9 X 12 Rug
Dakota 9 X 12 Rug
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.