Paoli 5’3″ x 7’3″
On Display In Store
Description
Description
This machine woven rug features an abstract design in tones of light gray, off-white, charcoal and subtle tones of mustard, constructed from a mix of lustrous viscose and polyester.
Additional information
Additional information
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Paoli |
| Rug Size | 5’3″ X 7’3″ |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Paoli 18″ x 18″
Paoli 7’10” x 10’3″
Paoli 9′ x 12’3″
Hale 9 X 12 Rug
Prescott 10 X 14 Rug
Michael Alan Showroom
Arloman 5′ x 7′ Washable Rug
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 83.75 × 0.13 × 59 in |
| Color | Black/Cream/Gray, Grey, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Series Features | Machine woven, printed tribal design in white, gray and black. 3mm pile. Polyester velvet, backed with TPR/canvas blend. Machine washable and foldable. |
| Brand | Ashley Furniture |
| Rug Size | 5′ x 7′ |
Kendall 8 X 10 Rug
Pratt 10 X 14 Rug
Dakota 10 X 14 Rug
Kendall 10 X 14 Rug
Pratt 8 X 10 Rug
Hale 8 X 10 Rug
Alton 9 X 12 Rug
Michael Alan Showroom
Elaning 5′ x 7′ Rug
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 87 × 0.38 × 63.63 in |
| Color | Black/Gray/Cream, Brown, Grey |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Machine woven, abstract design in cream, gray, black and gold. 9mm pile. Polyester, backed with jute. Spot clean only. Rug pad recommended. |
| Brand | Ashley Furniture |
| Rug Size | 5′ x 7′ |
Randall 8 X 10 Rug
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.