Archive Metal Wall Decor, Nickel
Handcrafted cast aluminum wall accent showcases a heavily textured organic shape in a nickel plated finish. A circular hanger on the back provides countless hanging options, enabling truly unique wall designs. Felt pads also included for use as a tabletop tray.
| Weight | 12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 19 × 19 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Silver |
| Detail Color | Nickel |
| Style | Contemporary |
| Collection | Archive |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Archive Metal Wall Decor, Brass
Odella Wall Decor (Set of 3)
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.88 × 20.13 × 20.13 in |
| Color | Brown, Cream/Taupe, Transparent |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass, Other |
| Shade | Light |
| Shape | Square |
| Series Features | Set of three. Weathered brown finished framed wall sculpture. Abstract geometric design in paper under glass. D-ring bracket for hanging. Due to the use of natural materials, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.