Counted Days Framed Canvas
The Counted Days Canvas features a sleek and modern design with a neutral color palette that brings a calming and sophisticated atmosphere to any room. The textured details add depth and visual interest, making it a striking piece that complements a variety of interior styles. Framed for an added touch of refinement, this canvas serves as a perfect focal point in living rooms, bedrooms, or hallways. Its contemporary aesthetic and subtle elegance make the Counted Days Canvas an ideal choice for enhancing your home with timeless appeal.
Product Details
| Color/Finish | Silver |
|---|---|
| Color Details | Silver Frame |
| Material | Canvas/Wood/Resin Frame |
| Mirror Frame Width | 0.60″ |
| Shipping Weight | 22.00 lbs |
| Shipping Method | LTL |
| Sleek modern design with a neutral color palette | Yes |
| Textured details add depth and visual interest | Yes |
| Framed for a refined and sophisticated finish | Yes |
| Brand | Bassett Mirror Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Style | Modern |
| Collection | Counted |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Odella Wall Decor (Set of 3)
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.88 × 20.13 × 20.13 in |
| Color | Brown, Cream/Taupe, Transparent |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass, Other |
| Shade | Light |
| Shape | Square |
| Series Features | Set of three. Weathered brown finished framed wall sculpture. Abstract geometric design in paper under glass. D-ring bracket for hanging. Due to the use of natural materials, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.