Divided Framed Canvas
The Dividid Framed Canvas features a contemporary black and white abstract design in cool tones, creating a striking visual impact. The bold contrast of black and white adds depth and interest, making it an eye-catching piece that complements modern interiors. Framed in sleek black, this canvas art adds a touch of sophistication and edge, enhancing any space with its artistic flair.
Product Details
| Color/Finish | Black |
|---|---|
| Color Details | Black |
| Material | Canvas/Wood/Resin Frame |
| Mirror Frame Width | 0.60″ |
| Shipping Weight | 17.00 lbs |
| Shipping Method | LTL |
| Contemporary black and white abstract design | Yes |
| Bold contrast adds depth and visual interest | Yes |
| Sleek black frame enhances modern interiors | Yes |
| Brand | Bassett Mirror Company |
|---|---|
| Color | Black |
| Style | Contemporary |
| Collection | Divided |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Odella Wall Decor (Set of 3)
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.88 × 20.13 × 20.13 in |
| Color | Brown, Cream/Taupe, Transparent |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass, Other |
| Shade | Light |
| Shape | Square |
| Series Features | Set of three. Weathered brown finished framed wall sculpture. Abstract geometric design in paper under glass. D-ring bracket for hanging. Due to the use of natural materials, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.