Claude Desk
Outfit your office with this clean-lined contemporary desk, featuring an oak veneer top finished in a smoke gray with a subtle light gray wash, atop a stainless steel base finished in a plated brushed nickel. Has a touch latch keyboard drawer that flips down for optimal storage.
Features
| Storage | Yes |
|---|
| Weight | 81 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 56 × 30 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Claude |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Riley Desk
Modulum Desk
Solaria Desk
Americana Modern – Cotton 60″ Writing Desk
Linea Desk
Brentwood Desk
| Weight | 85.36 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 56 × 24 × 31 in |
| Brand | Crestview Collection |
| Color | Cream |
| Detail Color | Beige |
| Style | Coastal |
| Collection | Bengal Manor |
| Features | Storage |
Riley Desk
Josie Solid Mango and Iron 36″ Tall Standing Desk
Pentak Black Desk
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Black |
| Style | Boho, Rustic |
| Collection | Pentak |
| Features | Storage |
Arcadia Desk
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.