Jefferson Accent Chair
Plush and inviting, the comforting style of this Crestview Collection Jefferson Accent Chair is a delightful addition to your space. The light gray velour upholstered finish gives a retro yet modern feel while encircling a padded seat and wraparound back
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Jefferson |
|---|---|
| Color | Grey |
| Material | Fabric & Metal & Polyester |
| Primary Finish | Upholstered |
| Style | Contemporary & Transitional |
| Upc Number | 883581172683 |
| Weight | 36 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 28 × 30 in |
| Brand | Crestview Collection |
| Color | Blue |
| Detail Color | Grey |
| Style | Contemporary & Transitional |
| Collection | Jefferson |
| Features | Fabric |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Barolo – Snow Swivel Club Chair
Colby Occasional Swivel Chair
| Weight | 80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 28.5 × 33 in |
| Brand | Alder & Tweed |
| Color | Cream |
| Detail Color | Glenn Frost |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Colby |
| Features | Swivel |
Artemis Chair
| Dimensions | 38 × 41 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Jonathan Louis |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Aragon Chocolate Brown Arm Chair
Chelsea Accent Chair
Daisy Swivel Glider Chair
CZ-710 Massage Chairs
| Brand | Cozzia |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Customizable, Leather, Massage, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.