Rensick U4420-85-089 Cream Chair
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 27″W x 26″D x 33″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 68.58cm W x 66.04cm D x 83.82cm H |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 26 × 27 × 33 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Silver Metal |
| Style | Contemporary |
| Collection | Rensick U4420C |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Rensick U4420-26-089 Cream Oversize Sofa
Rensick U4420-20-089 Cream Sofa
Rensick U4420-30-089 Cream Loveseat
Rensick U4420-50-089 Cream Chair
Rensick U4420-67-089 Cream Ottoman
Michael Alan Showroom
Kelida Swivel Chair
| Weight | 46 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29.5 × 29.5 × 37.5 in |
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Tan |
| Features | Fabric, Swivel, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Michael Alan Showroom
Aragon Chocolate Brown Arm Chair
Michael Alan Showroom
The Twist – Elise Rust Accent Swivel Chair
CZ-710 Massage Chairs
| Brand | Cozzia |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Customizable, Leather, Massage, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Bella Swivel Chair
| Brand | Omnia Leather |
|---|---|
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric, Leather, Swivel, Upholstered |
Barolo – Vintage Navy Swivel Club Chair
Dacey Chair
| Brand | Best Home Furnishings |
|---|---|
| Color | Blue, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Contemporary, Modern |
Michael Alan Showroom
Karma Accent Chair
| Weight | 96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 34 × 33 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Detail Color | Slate |
| Style | Industrial |
| Collection | Karma |
| Features | Leather |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!


Reviews
There are no reviews yet.