Richard Lounge Chair
Description
Description
Product Details
| Dimensions | H:30.0 W:26.0 D:33.0 |
|---|
Additional information
Additional information
| Dimensions | 33 × 26 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Style Craft |
| Color | Brown |
| Detail Color | Cognac Woven Leather With Teak Wood |
| Style | Transitional |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
IAF24849
Category: Chairs
Tags: Brown, Chairs, Cognac Woven Leather With Teak Wood, Style Craft
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Michael Alan Showroom
Barolo – Vintage Whiskey Swivel Club Chair
Daisy Swivel Glider Chair
Michael Alan Showroom
Barolo – Snow Swivel Club Chair
ZEN SE Espresso/Midnight Reclining Massage Chair
| Weight | 269 lbs |
|---|---|
| Brand | Cozzia |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Massage, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Mariko Leather Chair
| Dimensions | 35 × 30.5 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Michael Alan Showroom
Brentlow Swivel Accent Chair
| Weight | 81 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31.88 × 31 × 30 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Accent Chair. Upholstered in Distressed Black Faux Leather. Barrel Back and Removable Seat Cushion. Tufted Sides. Antique Brass Finished Nail Detail. Metal Swivel Base. |
| Brand | Ashley Furniture |
Ameretta Stationary Chair
| Dimensions | 20.5 × 27 × 29 in |
|---|---|
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Black, White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Mid-Century, Modern |
Georgia Wooden Frame & Base, Armchair
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!


Reviews
There are no reviews yet.