Soho Accent Chair – Special Order
Description
Description
Product Details
| Removable Leg/ Fixed Leg: Fixed | Yes |
|---|---|
| Seat Cushion Options: Standard Uni-blend, Ultra-Plush, Spring Down | Yes |
| Back Cushion Options: Fiber Blend, Down & Fiber Blend | Yes |
| Throw Pillows: N/A | Yes |
| Available Covers: Tiers 1-12, L1-L2, COM | Yes |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 36 × 29 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Blue |
| Style | Traditional |
| Collection | Soho |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Michael Alan Showroom
Ashelle Chair
| Weight | 37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 30 × 34.5 in |
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Leather, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Rybe Chair
| Weight | 35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35.5 × 26.5 × 38.5 in |
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Tan |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Modern |
Michael Alan Showroom
Barolo – Vintage Whiskey Swivel Club Chair
Mariko Leather Chair
| Dimensions | 35 × 30.5 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Barolo – Vintage Navy Swivel Club Chair
Georgia Wooden Frame & Base, Armchair
Michael Alan Showroom
Barolo – Snow Swivel Club Chair
CZ-388 Massage Chair
| Dimensions | 35 × 47.3 in |
|---|---|
| Brand | Cozzia |
| Color | Black |
| Features | Customizable, Leather, Massage, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.