Buster – Opal Taupe Manual Dual Reclining Console Loveseat
Buster’s luxurious buff cover is made from high-grade plush velvet, giving it a hand to die for that is also easy to clean. Cup holders inside each arm create function without affecting form as they conveniently hide away when not in use. With looks, feels andfeatures like these, it is clear that Buster is an exceptional value-driven solution to relaxation needs.
Features
| Power | Yes |
|---|---|
| Cupholders | Yes |
| Storage | Yes |
Product Details
| Manual recline | Yes |
|---|---|
| Luxurious, high-quality, chenille cover in neutral buff color | Yes |
| Console features two stainless steel cupholders and hidden storage with two USB outlets | Yes |
| Ultra-plush padded arms | Yes |
| Overstuffed biscuit tufting throughout the back, seat, and leg rests | Yes |
| FSC Certified sustainably sourced wood | Yes |
| Manufactured in a completely solar-powered facility | Yes |
| Dimensions | 41 × 85.5 × 40.5 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Cream |
| Detail Color | Opal Taupe |
| Style | Contemporary |
| Collection | Buster |
| Features | Cupholders, Power, Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Buster – Opal Taupe Manual Dual Reclining Sofa
| Dimensions | 40 × 90 × 41.5 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Cream |
| Detail Color | Opal Taupe |
| Style | Contemporary |
| Collection | Buster |
| Features | Power |
Buster – Opal Taupe Manual Recliner
| Dimensions | 41 × 43 × 40.5 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Cream |
| Detail Color | Opal Taupe |
| Style | Contemporary |
| Collection | Buster |
| Features | Power |
Marcourt Fabric Banquette
| Dimensions | 34 × 73 × 50.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Portobello |
| Style | Transitional |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Fabric |
Polaris – Kahlua Power Loveseat
Henry Power Reclining Loveseat with Power Headrests and Lumbar
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Transitional |
Foster Fabric Loveseat
| Dimensions | 44 × 71 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Mocha |
| Style | Traditional |
| Collection | Bernhardt Living |
| Features | Fabric |
Austin Chestnut Leather Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests
| Dimensions | 41 × 84 × 33 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Cupholders, Leather, Power Recline, Recline, USB |
| Style | Contemporary |
Foster Fabric Loveseat Without Nails
| Dimensions | 44 × 71 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Mocha |
| Style | Traditional |
| Collection | Bernhardt Living |
| Features | Fabric |
Germain Fabric Loveseat
| Dimensions | 41 × 66 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Mocha |
| Style | Transitional |
| Collection | Bernhardt Living |
| Features | Fabric |
Polaris Bizmark Gray Power Reclining Loveseat
| Weight | 211.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 63 × 41 in |
| Brand | Parker House |
| Color | Grey |
| Features | Fabric, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Foster Leather Loveseat
| Dimensions | 44 × 72 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Traditional |
| Collection | Bernhardt Living |
| Features | Leather |
Germain Fabric Loveseat
| Dimensions | 41 × 66 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Bernhardt Living |
| Features | Fabric |
Foster Leather Loveseat Without Nails
| Dimensions | 44 × 72 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Traditional |
| Collection | Bernhardt Living |
| Features | Leather |
Foster Fabric Loveseat
| Dimensions | 44 × 71 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Mocha |
| Style | Traditional |
| Collection | Bernhardt Living |
| Features | Fabric |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.