Milo Sofa
Description
Description
Product Details
| Leather Grade | Top Grain |
|---|---|
| Wood Material | SOLID AND ENGINEERED BIRCH WOOD |
| Metal Finish | LIGHT ANTIQUE BRASS |
| Product Dimensions | 86.5W 38D 34H |
| Product Weight (lbs) | 159.000000 |
Additional information
Additional information
| Weight | 159 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 86.5 × 34 in |
| Brand | Alder & Tweed |
| Color | Cream |
| Detail Color | Light Antique Brass |
| Style | Transitional |
| Collection | Milo |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Michael Alan Showroom
Lavenhorne Reclining Sofa with Drop Down Table
| Weight | 232 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 43 × 87 in |
| Color | Grey, Pebble |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Cagney Double Reclining Power Headrest Sofa
| Dimensions | 40 × 89 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Southern Motion |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Cagney |
| Features | Cupholders, Power, Power Headrest |
Stationary Solutions 204 Sofa
| Brand | Omnia Leather |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Transitional |
Trouper Power Reclining Sofa w/ Headrest & Lumbar – X44724
| Weight | 246 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 85 × 41.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Brown |
| Detail Color | Stucco |
| Style | Contemporary |
| Collection | Trouper |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Michael Alan Showroom
Bentley Sofa
Emmett Sofa
Henry Power Reclining Sofa with Power Headrests and Lumbar
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Traditional |
Pike Sofa
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.