Multi Position Pillow
BEDGEAR’s Multi- Position is a single-chamber Performances pillow that ensures consistent comfort throughout and includes BEDGEAR’s patented Dri-Tech temperature-neutral cover. Featuring a sporty, gray-colored cover with lime green accents, Multi-Position is filled with BEDGEAR’s patented Reacts blend that provides conforming and pressure relief.
Product Details
| Moisture Wicking | Yes |
|---|---|
| Breathable | Yes |
| Conforming Support | Yes |
| Weight | 4.82 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 20 × 5.5 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grey |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Dri-Tec Performance® Pillow Protector – King
| Weight | 0.92 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 20 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | Dri-Tec |
| Features | Fabric |
Level Performance® Pillow – 1.0
| Weight | 5.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 20 × 5.25 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Detail Color | White/Mint |
| Collection | Level Performance® |
| Features | Fabric |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.