Rochelle Outdoor Side Table Cover
This cover is custom designed to fit this specific Bernhardt Exteriors side table, giving you an extra layer of protection for your outdoor space. The cover is durable, yet lightweight and breathable. It offers a strong defense against moisture, UV rays, mold, mildew, and dust. It is available in a stylish Light Grey color.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Furniturecoveringraphite | C4126O |
|---|---|
| Product Type | Side Table Cover |
| Qty On Hand | |
| Roomtype | Outdoor |
| A tailored cover is available for each sectional component and easily zips to the next piece to ensure the entire sectional is protected. | Yes |
| Covers are constructed of Sur Last, a 100% solution-dyed 600 denier woven polyester, finished with a solvent-based, water repellent treatment. This specially formulated urethane coating is gentle on sensitive surfaces. | Yes |
| Incredibly durable, the covers are tear- and stretch-resistant, beautifully holding their shape thanks to their tensile strength in both warp and fill directions. | Yes |
| Table covers include tenting pieces that will allow water to drain away from surfaces. | Yes |
| The breathable fabric features a high mold and mildew resistance when covering furniture and cushions that have been properly cleaned and dried. | Yes |
| Covers resist water, shrinking, fading, UV rays, and severe weather. | Yes |
| This cover stays securely in place with pull cords. | Yes |
| Brand | Bernhardt Furniture |
|---|---|
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Edenton Outdoor Dining Table Cover
| Brand | Bernhardt Furniture |
|---|---|
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Solana Outdoor Swivel Chair Cover
Rhodes Outdoor Arm Chair
| Dimensions | 27 × 24 × 34.2 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Weathered Teak |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Milos Outdoor Cocktail Table Cover
| Brand | Bernhardt Furniture |
|---|---|
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Fresco Outdoor Side Table Cover
| Brand | Bernhardt Furniture |
|---|---|
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Monterey Outdoor Sofa
| Dimensions | 42 × 90 × 32.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Outdoor Throw Pillow (26″ x 26″)
| Dimensions | 26 × 26 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Corsica Outdoor Cocktail Table Cover
| Brand | Bernhardt Furniture |
|---|---|
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Rochelle Outdoor Console Table Cover
| Brand | Bernhardt Furniture |
|---|---|
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Sarene Outdoor Sofa
| Dimensions | 42.5 × 88.25 × 30.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Black |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Leeward Outdoor Side Table Cover
| Brand | Bernhardt Furniture |
|---|---|
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Maren Outdoor Chair
| Dimensions | 27 × 30.5 × 27.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Smoked Truffle Outdoor |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Foundations Nightstand
11 Foot Round Aluminum Auto Tilt Market Umbrella
| Brand | Sunset West |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Customizable, Fabric |
Stellar – Bloke Cotton 6pc Modular Power Reclining Sectional With Power Adjustable Headrests
Coastal Living Outdoor Hatteras Chair
| Dimensions | 26 × 26 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Charcoal AluminumCharcoal Round Rope |
| Style | Coastal |
| Collection | Coastal Living Outdoor |
| Features | Fabric |
11 Foot Round Aluminum Auto Tilt Market Umbrella
| Brand | Sunset West |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Customizable, Fabric |
11 Foot Round Aluminum Auto Tilt Market Umbrella
| Brand | Sunset West |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Customizable, Fabric |
Astral Plains 3 Door Accent Cabinet
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.