Madrone Indoor-outdoor Dining Table, Golden Dark Bronze
Crafted from weather-resistant cast aluminum and finished in a timeless golden dark bronze, this dining table is a statement piece that seamlessly blends form and function. Suitable for both indoor and outdoor use.
| Weight | 221 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 60 × 30 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Detail Color | Golden Dark Bronze |
| Style | Traditional |
| Collection | Madrone |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Madrone Indoor-outdoor Dining Table, Warm White 2 Cartons
Vegas Rectangular 36 x 64 Dining Table
Aria Plains Outdoor Dining Table
| Weight | 49 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 29.38 × 42 in |
| Color | Brown |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shape | Square |
| Series Features | Brown Eucalyptus wood set. Cushioned dining set with comfortable polypropylene rope back design. Nuvella fabric. 42″ square dining table with umbrella hole. Assembly required. Express ship. |
| Brand | Ashley Furniture |
Laguna 90″-120″ Extension Dining Table
Laurel Outdoor Dining Table
Del Mar Outdoor Dining Table
Redondo 48″ Square Dining Table
Monterey 96″ Dining Table
Naples Rectangular 36 x 64 Dining Table
Trouville Outdoor Dining Table
Laguna 50″ Round Dining Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.